רישיון לבובקאט – רישיון שלא פג תוקפו

רישיון לבובקאט – רישיון שלא פג תוקפו

מאת שי שרבי

כבר לפני כ- 40 שנה נוצר הבובקאט ומאז ועד היום משמש במגוון תחומים עקב יכולותיו ויתרונותיו הרבים – חקלאות, גינון, תעשייה, עבודות עפר וכביש, בניין וכו'

 

בניגוד לכמה המצאות שהומצאו כצורך מיידי לתקופתם ונעלמו עקב השינויים בתחומם או כתוצאה מהמצאה אחרת יעילה יותר, הבובקאט רק נהיה חיוני יותר ויותר, אם בתחום עבודות הבנייה – הבנייה נעשית צפופה יותר ויותר וכך קוטנו של הכלי ויכולות התמרון שלו הופכים אותו לכלי היחיד המסוגל לעבוד בתנאים הללו, וכן בתחומי החקלאות ובשאר התחומים שבהם הבובקאט יעיל במקומות שאינם נגישים לכלים גדולים.

 

 

הכלי הוא קטן, רוחבו המינימאלי הוא 80 ס"מ, והיגויו נעשה באמצעות ג'ויסטיק אשר פעולתו עדינה ומדויקת ועקב כך הכלי אינו יציב ולכן נדרשת בקיאות וניסיון בהפעלת הרכב, זאת וגם הסיבה שקיימים סוגים שונים ומגוונים של בובקאט כשלכל בובקאט היכולת לעשות מספר משימות – חפירה, קידוח, קרצוף כביש, טאטוא כביש, פינוי, העמסה, שבירת קירות וכו'

 

 

עקב כך נוצרה תקנה 25 בתקנות התעבורה המתייחסת לתנאים והלימוד להוצאת רישיון הנהיגה לכלי.

 

 

ראשית נציין שהגדרתו המקצועית הוא מכונה ניידת והתנאים להוצאת רישיון נהיגה בכלי הם:

 

 

מותר להתחיל ללמוד נהיגה המכונה ניידת מגיל 17 ושבעל רישיון נהיגה תקף לדרגה B ומעלה או לבעל רישיון נהיגה לטרקטור בוותק של חצי שנה.

 

על מנת להתחיל את הקורס צריך להוציא טופס ירוק ובו לעשות בדיקת עיניים ובדיקה של רופא משפחה ולהחתימו על כשירות רפואית במשרד הרישוי.

 

 

קורס הלימוד יכלול את הדברים הללו:

 

 

דיני תעבורה ונהלים

 

הכרת המכונה, מבנה המנוע והמערכות

 

בטיחות הפעלת הציוד והמכונה

 

טיפולים ואחזקות

 

מבחן עיוני מסכם

 

לימוד מעשי ומבחן מסכם

 

 

ההדרכה חייבת להתבצע על 3 סוגי כלים על פי חוק.

 

 

כשכל התנאים הללו מתקיימים ומפעיל הבובקאט בעל רישיון, שוכרי המכונה, בעלי המכונה והמפעיל עצמו יכולים להיות בטוחים שיכולותיו, יתרונותיו וייעודו של הבובקאט יהיו מושלמים וללא סיכונים.

 

 

וכמו שכתבנו בכותרת לגבי הבובקאט שיעילותו לא תפוג נציין כמה תחומים בשביל להמחיש:

 

 

בתחום עבודות הריצוף – הכלי משמש לנשיאת הריצוף, החול והחומרים השונים מהמשטח ישר אל המקום המיועד ומשמש גם לפיזור אבנים משתלבות, סלעי נוי, כדים וכדומה בגינות נוי, אנחנו לא רואים כרגע משהו שיחליף את הצורך הזה (האנשים לא יחזרו לגור באוהלים, אלא תמיד יבנו בתים ויטפחו גינות נוי).

 

 

בתחום עבודות עפר והבינוי – הבוב קט מתמרן בקלות בין עצים ובמקומות מאוכלסים מתמרן בין בתים צפופים,

 

 

קידוח יסודות – הבוב קט יכול לקדוח יסודות קטנים וכיום ובהמשך מעבירים תשתיות מתחת לאדמה, מחשש לפגעי מזג האוויר ועוד

 

פינוי אשפה – הבוב קט יעיל בפינוי פסולת אם פסולת בניין בזמן שיפוץ, עבודות גינון וכדומה, וכבר ציינו שהצורך לא ישתנה גם בעתיד.

מקור המאמר: articles.co.il

 

Call Now Buttonחייגו לקבלת מידע נוסף דילוג לתוכן